Kawowe Podróże: Porto – Kawiarnie

W poprzednim wpisie pokazaliśmy, co warto odwiedzić w tym pięknym portugalskim mieście.Teraz skupimy się na tym, co jest dla nas w podróżach najważniejsze: Kawa. W Porto trochę kawiarni odwiedzaliśmy i chętnie wam pokażemy. Wiele z nich zaskoczyło nas nie tylko kawą, a także jedzeniem.

Zenith

Pierwsze, z polecanych miejsc, w którym zawitaliśmy przy naszej wizycie w Porto. Miejsce skupia się głównie na jedzeniu, ale kawę też ma speciality.

Specjalizują się jednak bardziej na kawach na bazie espresso. Jedzenie pyszne, ale nie ukrywam, że przez ilość ludzi, które to miejsce odwiedza ciężko o miejsca.

Dodatkowym atutem jest miła obsługa, która mimo panującego tłoku, stara się znaleźć dla każdego szybko miejsce.

Bird of Passage

Chyba nasze największe i pozytywne zaskoczenie z całej Portugalii. Miejsce, w którym jedna z kaw, którą dostaliśmy ma logo polskiego sklepu Coffeedesk, a do kawy dostajemy pyszne jedzenie (w moim przypadku Pastrami). Pyszne posiekane mięso, z kapustą i musztardą.

Porto Kawiarnie
To Pastrami było boskie

Dodatkowo, zostaliśmy przywitani przez Polkę, która tam pracuje. Co ciekawe, było to, że kapusta kiszona, która znajduje się w pastrami, została kupiona w rosyjskim sklepie w Porto.

Sam barista bardzo pomocny, opowiadał długo o kawach, które mają i poleca. Pytał o gust, aby dopasować kawę pod nasze preferencje.

Miejsce, nada się do chwilowego posiedzenia, lunchu, a nawet dłuższej pracy. Zdecydowanie polecamy się tam wybrać. Organizują również wieczorne spotkania dla znajomych.

Porto Kawiarnie

SoCoffee

W tym miejscu wg mapy Google i serwisu internetowego Europen Coffee Trip znajduje się Combo Coffee, ale jest to mylne. Miejsce ciężko nam było znaleźć, mimo że było na widoku. Po prostu zmienili nazwę (lub rozdzielili się z Combo Coffee). Jest to mała palarnia kawy oraz kawiarnia, która znajduje się na piętrze sklepu odzieżowego. Nam trochę zajęło szukanie tego miejsca.

Porto

Co do samej kawiarni – znajdziecie tam, miłą obsługę i naprawdę smaczną kawę z ciekawym wnętrzem.

Wnętrze także na plus. No i najważniejsze! Proszę nie mylić z naszym lokalnym So!Coffee, bo do tej kawiarni speciality, nasza sieć ma bardzo daleko.

Drip miał bardzo słodki smak i zapach, co było nietypowe jak na kawy z Costa Rica.
Zaparzana kawa pochodzi z ich własnego wypalania

Porto

Epoca Coffee

Mała, przytulna kawiarnia, w bocznej uliczce, kawałek od centrum. Pyszne owsianki, świeżo wypiekane bułeczki, naturalny sok pomarańczowy, ale co najważniejsze pyszna kawa. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, w porze śniadaniowej panuje tam niezły ruch i wymiana ludzi.

Porto
Gest tego kucharza zauważyłem dopiero przy edycji zdjęcia

Miejsce na szybkie śniadanie, ale warto zabrać pod uwagę, że nie znajdziecie tam mięsnych dań.

Mapa

Jak zwykle, zapraszamy na kawową mapę, gdzie znajdziecie najciekawsze odwiedzone przez nas kawiarnie.

Podsumowanie kawiarni w Porto

To tyle z godnych uwagi miejsc. Oczywiście, możecie odwiedzić jeszcze inne, które albo powstały w między czasie lub o których nie wiedzieliśmy. Zapraszamy w każdym razie do kolejnych wpisów z Portugalii.