UNBOXING: Kawowe Walentynki

Jak wiadomo niedługo Kawowe Walentynki. Dzień niby jak każdy inny, ale jedni go nienawidzą, drudzy są obojętni, a jeszcze inni go uwielbiają. Niezależnie jakie ma się odczucia, co do 14 lutego, trzeba przyznać, że jednak nie jest to taki zwykły dzień. Nie trzeba mieć drugiej połówki, żeby dobrze się czuć i bawić w tym dniu. Miło się dostaje prezenty, a jeszcze milej się je rozdaje. I kto powiedział, że muszą to być prezenty dla ukochanego, ukochanej, przecież prezent można zrobić przyjacielowi lub samemu sobie. To też dawanie i sprawianie radości.

Wstęp

Problemem może okazać się pomysł na prezent. My wychodzimy z założenia, że kawa jest zawsze dobrym pomysłem, nie tylko dla „kawosza”, ale dla każdego, kto nawet w minimalnym stopniu ceni sobie smak i aromaty kawy, dlatego w dzisiejszym wpisie, chcielibyśmy Wam opowiedzieć o „kawowym pomyśle” na podarunek i podzielić się swoją opinią odnośnie gotowych „lootboxów” przygotowanych specjalnie przez KawaPL z okazji Walentynek. [http://sklep.kawa.pl/walentynki]

 „Ziarnisty prezent” wydaje się być bardzo łatwym do zrealizowania, jeśli wiemy na co zwracać uwagę i wiemy czego szukamy, wówczas skompletowanie zestawu to chwila. Sprawa się komplikuje, kiedy nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie kawy, a osoba, którą chcemy obdarować, wie co nieco więcej niż my sami. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy i propozycji przygotowanych przez specjalistów. Wybranie gotowej paczki to również świetny pomysł, gdy wiemy troszkę więcej, ponieważ wszystko mamy w jednym miejscu, idealnie skomponowane i dobrane do siebie. Plus dodatkowo takie zestawy cechują się tym, że w korzystnej cenie można otrzymać nie tylko samo ziarno, ale również potrzebne akcesoria i dodatki, które pomogą w otrzymaniu pysznego napoju bogów. Ale przekonajcie się sami, jak to wygląda w rzeczywistości.

Zawartość

Dzięki uprzejmości KawaPL otrzymaliśmy zestaw, który już od uchylenia wieka wita Nas aromatem kawy, cynamonu, goździków, a w skład którego wchodziły następujące rzeczy.

  • Kawa – oczywiście ziarnista, wysokiej jakości. Po otwarciu paczki przywitał nas aromat owoców leśnych i brak aromatu ziemniaków, czyli pierwszy dobry znak. Po przyjrzeniu się ziarnom, nie zauważyliśmy niczego niepokojącego. Jasno równomiernie palone ziarno, bez ubytków.  Nasze oczekiwania co do smaku i aromatów były wysokie. I zostały w pełni zaspokojone, kiedy zmieliliśmy i zaparzyliśmy kawę w kawiarce. Kawa mocna w smaku, intensywna, z nutą owoców leśnych. Niestety mango nie udało nam się wyczuć, ale jeszcze sporo kawy zostało, miejmy nadzieję, że i ten aromat wydobędziemy.
  • Czym byłaby kawa bez urządzenia do jej zaparzenia. Kolejnym elementem zestawu była kawiarka. Bardzo przydatny element w zestawie. Niestety nie możemy się wypowiedzieć, co do jej jakości, ponieważ niestety nie jest przeznaczona na płyty indukcyjne.
  • Kiedy lubimy urozmaicić naszą kawę, do zestawu dołączony jest syrop do kawy. I to nie byle jaki, ponieważ nie smakuje sztucznie, a naturalnie. Gęsty, lepki idealnie pasujący do dołączonej kawy. Spróbowaliśmy kawy z syropem – nasz werdykt – PYCHA!
  • Nie zawsze możemy wypić naszą kawę na spokojnie w domu, wtedy przydatnym okazuje się posiadanie kubka, do którego możemy przelać nasz napój i ruszyć w drogę. Dlatego nic dziwnego, że jest to kolejny niezbędny element zestawu.
  • Kto z Nas nie lubi mieć torby z  napisem, który jest tak prawdziwy i pasuje do Naszego życia. Także i tu nie mogło jej zabraknąć. „Life begins after KAWA”. I kto się z tym nie zgodzi?
  • Na koniec, czym byłby prezent Walentynkowy bez odrobiny słodkości, zwłaszcza do filiżanki aromatycznego naparu, czyli pyszne karmelowe czekoladki w kształcie serca.

Jak ocenimy całość?

Kawowe Walentynki
Kawowe Walentynki

Cały zestaw jest zapakowany w prosty karton, opleciony czerwoną wstążką i karteczką z prostym, ale najbardziej pasującym hasłem – „with love”. Minimalistyczne podejście, które idealnie pasuje do kawy i wszystkiego, co z nią związane. Widać, że zestaw jest przemyślany, produkty dobrane z odpowiednią uwagą, aby pasowały do siebie, a nie stanowiły osobnych bytów. Skoro jest kawiarka, to kawa w zestawie jest wypalana pod nią. Produkty w zestawie cechują się wysoką jakością, którą czuć w smaku i aromacie. A chyba o to chodzi, żeby wszystko było pyszne i sprawiało radość. Nie bez przyczyny mówi się przez żołądek do serca. Tu co prawda bardziej przez kupki smakowe do serca. Jedno Wam powiemy, Wasze podniebienia będą usatysfakcjonowane.

Jedyne do czego możemy się przyczepić, to dwie rzeczy. Na opakowaniu od kawy brak jest informacji o rejonie oraz wysokości uprawy. Z tyłu opakowania widnieje data, jednak brak hasła, że jest to data palenia. Właśnie przez brak informacji na opakowaniu, początkowo mieliśmy dość sceptyczne nastawienie, do tego, co na Nas czeka. Na szczęście nasze obawy się nie sprawdziły. Niby tak niewiele, a może sprawić, że człowiek czuje niepewność.

Druga to brak informacji na stronie odnośnie kuchenki, na którą pasuje kawiarka. Można niestety zrobić prezent, który nie zostanie wykorzystany. Taka drobnostka.

Poza tym, jesteśmy na TAK. Każdy z Was może jeszcze zrobić prezent drugiej połówce lub samemu sobie! Gotowe lootboxy znajdziecie pod adresem [http://sklep.kawa.pl/walentynki]. Jest ich kilka rodzajów, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. I pamiętajcie, dopytajcie w razie braku informacji o wszystkie szczegóły, które Was interesują!

My ze swojej strony dziękujemy KAWAPL za możliwość wypicia pysznej kawy i podzielenia się z resztą świata naszą opinią.

A tymczasem uciekamy na kawę!