Kawowe Podróże: Malmö & Kopenhaga

Wybaczcie, że po tak długim czasie oraz za taką formę, ale jeśli podobają się wam takie “Skrócone” wpisy, dajcie śmiało znać.
Zapraszamy do czytania. Oczywiście, wszystkie kawiarnie znajdziecie na naszej kawowej mapie, znajdującej się na tej stronie.

Malmo

Malmo, to miasto idealne dla długich spacerów z przerwami na dobre kawy. Miejsce, które potrafi oczarować swoją architekturą jak i minimalizmem.
Strukturalnie, można powiedzieć, że podobne do Wrocławia .
Jest tu świetny park z młynem i ogródkami oraz całkiem uroczy rynek ze starym budownictwem. Nam udało się przespacerować większość miasta, z czego zdjęcia możecie zobaczyć w dołączonej galerii.

Polecane Kawiarnie

Kim byśmy byli, gdybyśmy nie odwiedzili kawiarni w trakcie podróży. W Malmo trafiliśmy do 2 polecanych, dzięki radom z grupy Krakowska Kooperatywa Krakowska na Facebook.

Noir Kaffekultur

Pierwsza kawiarnia, którą odwiedziliśmy, zachwyciła swoją skromnością oraz zapachem dobrego przelewu, tak dobrze też smakował jak pachniał. A warto zauważyć, że był to klasyczny przelew z ekspresu. Większości może się kojarzyć z czarną kawą, jak w amerykańskich serialach, ale tu było zupełnie inaczej. Smakował jak pierwszej klasy drip, zrobiony tuż przed chwilą.

Djäkne Kaffebar

Druga kawiarnia, którą odwiedziliśmy i którą mocno polecamy, znajduje się niedaleko dworca głównego i ma bardzo pyszną kawę i to do tego stopnia, że w drodze pomiędzy Kopenhagą a lotniskiem Malmo, wskoczyliśmy po ich kawę ponownie. Akurat mieli dostawę świeżynek, jedna z nich o zapachu lawendy, tak nas zachwyciła, że kupiliśmy woreczek dla siebie. Z czystym sumieniem polecamy kawę z palarni [Love Coffee – Love Coffee Roasters – Lund, Sweden.](http://lovecoffee.se/)

Kopenhaga

Kopenhagą, szczerze mówiąc, byliśmy trochę mniej oczarowani niż Malmo. Miasto, jak miasto, trochę brudne, pełno graffiti, z charakterystyczną zabudową skandynawskich miast. W niektórych dzielnicach, jest trochę nawet pochmurnie, ale to przyjemne miasto do zwiedzania. Ale przyznam szczerze, jest pełno też miejsc, w których można naprawdę pysznie zjeść, nie wydając kroci, a nie jest to tanie miasto. Dlatego, z jedzenia polecamy Slices i Friends & Brgrs København.


Warto też odwiedzić południową część Kopenhagi, z syrenką, mniejszą nawet od tej Warszawskiej. No i koniecznie kanały, z pięknymi widokami. A jeśli będziecie w Danii, Warto wybrać się na południowe klify. Malmo Kopenhaga Malmo Kopenhaga

Polecane Kawiarnie

Będzie to pewnie faworyzacja jednej sieci, ale Kopenhaga jest stolicą Coffee Collective. I wiecie co, nie żałujemy, bo robią to naprawdę dobrze, a dzięki rozmieszczonym placówką w większości dzielnic miasta, można pójść na tą dobrą kawę, gdziekolwiek będziecie.

Malmo Kopenhaga

Podsumowanie

To Tyle z naszej podróży, było warto, ale drogo. Największa ironia, jest taka, że kupiliśmy nowy elektryczny młynek Wilfo za mniej niż połowę wartości. Po Malmo i Kopenhadze został nam świetny aromat kawy Kongo, zdjęcia i wspomnienia, a dla Was ciekawe kawiarnie i miejsca do odwiedzenia.

Koniecznie odwiedźcie wspomniane przez nas kawiarnie, bo pamiętajcie, że w czasie zwiedzania potrzebne jest wzmocnienie odrobiną kofeiny.

Oczywiście pełna galeria dostępna na Flickr

Mapę kawiarni znajdziecie na stronie: Polecane Kawiarnie